Opatření proti ptactvu

Ochranná síť

Instalace ve výškách

Dodávka a montáž hrotů

Dodávka a montáž siluet

Dodávka a montáž maket

Dodávka a montáž lankového systému

Škody způsobené ptactvem na budovách se dají rozdělit na tři druhy – škody způsobené hnízděním a výskytem holubů, škody způsobené zásahem datlovitého ptactva, ostatní škody.
Škody způsobené holuby vycházejí především ze škod které způsobuje jejich trus. Ten ucpává klempířské prvky, a tím může způsobit zatékání do budov. Dalším problémem je jejich nežádoucí vnikaní na půdy, balkony, terasy, lodžie, společné prostory. V neposlední řadě výskytem ptactva dochází k šíření nemocí se zárodků které obsahuje jejich trus. Nejlepší obrana proti holubům je mechanická zábrana, ideálně montáží speciálních sítí. Ostatní opatření jako jsou hroty, lanka, plašiče lze použít jako doplňková.
Datlovitý ptáci způsobují především poškození zateplených fasád. Dochází k úbytku izolace a tím k zatékání, případně vzniku tepelných mostů jejichž následkem je tvorba plísní v interiéru. Nejlepší obranou proti nim je montáž varovných maket, případně siluet. V případě masivního poškození lze použít i mechanickou zábranu a inkriminované místo zasíťovat.
Ostatní škody způsobují různé jiné druhy ptactva- například jiřičky stavbou hnízd pod římsami a následným znečištěním fasád, drobné ptactvo hnízděním ve vyklovaných kavernách v zateplených fasádách. Dále např. netopýři hnízděním a nalétáváním na budovy. Proti těmto jevům se využívá celá série opatření, především se na fasády umistují budky pro hnízdění.

www.pronajem-plosiny-brno.cz
Provozovatelem stránek je FLEXISTAV s.r.o.
© 2021

Pronájem plošiny​

Vyplňte své údaje, ozveme se Vám co nejdříve.